VOLODER 2018

Već tradicionalno organizirali smo izlet u vinograd Vladimira Očića. Uz određene poteškoće oko rezanja grana i probijanja uskom cestom, autobus je doveo članove Društva Kustošijanaca i KUD-a Kustošija u vinograd.
Normalno da je u startu odmah krenula stručna rasprava oko načina obrade vinograda, a bilo je i nezainteresiranih  bivših vinogradara.

Osim stručnih rasprava podijeljeni su i darovi. Gosp. Stjepan Markuš vinogradar iz Samobora poklonio je Vladimiru Očiću tri butelje zlatnom medaljom nagrađenog vina iz njegovog podruma.

Oko podne stigao je upravo pečeni odojak.
Odojka su na očigled svih za konzumaciju pripremili Miro i Dejan koji je inače odojka ispekao na žaru.
Iako su Miro i Dejan prilikom rezanja odojka pokazali svu raskoš svoje stručnosti, neobičnu brzinu i sklad pokreta, opojan miris i sviježi zrak učinili su svoje i izazvali pravu buru raznih osjećaja u našim želucima i želje da gozba već jednom počne.
Nekako smo se uspjeli rasporediti po stolovima a onda je jedno vrijeme nastao muk.