Kutrič 10/2015

Ove 2015. godine svjedočili smo još jednom činu privatizacije na hrvatski način.  KUD Kustošija osnovan daleke 1920. godine, nakon 95 godina neprekidnog djelovanja sudskim putem izbačen je iz vlastitog prostora, a tradicionalno, već niz desetljeća, svakog zadnjeg četvrtka u mjesecu u prostorijama KUD-a se priređivao “KUTRIČ” ili kulturno umjetnička tribina četvrtkom.

DSC04559_1

I ove godine održao se Kutrič, pjesnici su čitali svoje radove.

DSC04551_1

Tamburaški sastav KUD-a pojačan novim članovima, harmonikom, bisernicom i bračem još svira.

DSC04553_1

Pjevački zbor pod vodstvom prof. Mladena Katanića i dalje pjeva.

DSC04557_1

Vjerna publika i dalje prati Kutrič.

Ostaje samo sramota gradskim ocima što su Kustošiju, s tri mjesna odbora Kustošija Gornja, Kustošija Centar i Kustošija Donja – Matija Gubec,  područje s otprilike 18 tisuća stanovnika što je otprilike veličine grada Kutine, ove 2015. godine ostavili bez prostora za društvene i kulturne sadržaje.  Da nema Knjižnice i čitaonice “Vladimir Nazor” Kustošija i njezina čitaonica koja je usput rečeno u najmu, prostora koji je zadnja crta obrane kultura u Kustošiji, Kutrič bi najvjerojatnije održali na otvorenom, na placu u Kustošiji, naravno ukoliko bi dobili dozvolu Gradskih tržnica.