Božić kroz filateliju

PlakatBožićKrozFilateliju Društvo Kustošijanaca nastoji svake godine na adekvatan način obilježiti Božićne i novogodišnje praznike. Ove godine pod vodstvom gosp. Ivana Kurtoića organizirana je izložba Božić Kroz filateliju.

Uz hvale vrijednu suradnju s Hrvatskim filatelističkim društvom i knjižnicom i čitaonicom Vladimir Nazor izložba je ostvarila  izuzetan uspjeh.                                                    Otvaranje izložbe2

Uz prigodne govore dopredsjednice Društva Kustošijanaca gđe. Liljane Peršinec, autora gosp. Ivana Kurtoića i voditeljice čitaonice 04.12.2013 svećano je otvorena izložba Božićnih maraka.

Rijeć autora

Dio3Gosp. Kurtoić detaljno je upoznao prisutne s poviješću filatelije te pozadinom i razlogom ostvarenja ove izložbe.

PosebnostiU nastavku prisutni su poput naše Vesne pažljivo pogledali izložbu.

Našlo se tu vrlo vrijednih a i egzotičnih izložaka.

Mnogi su se interesirali o vrijednosti pojedinih maraka.

Velik doprinos ovoj izložbi dao je i gosp. Nikola Horvatek ustupivši dio svoje kolekcije za potrebe izložbe.

Fotografije za ovu izložbu usnimila je naša tajnica Anna Kovač.

Vladimir Očić