09.11.2013 Martinje u Društvu Kustošijanaca

Ove smo godine “pojačali” Biškupa,   a izabrali i pravog Kuma .    Ozbiljno su odradili svoj posao, nisu propustili krstiti niti jedno vino.

Početak pjevači

Svečanost je svakako započela pjesmom Muškog pjevačkog zbora Društva Kustošijanaca pod vodstvom naše dirigentice                                                    prof. Jelene Radić Klobučar

Cigula i vlasta

Članovi duštva Mirko i Vlasta u brizi oko izvrsno pripremljene večere gdje se uz tradicionalnog odojka pridružio i srneći gulaš donacija našeg novog člana, lovca.

Odojak               Gulaš

Našli su se tu i vrijedni pripravci naši članica i članova kroz donaciju, krumpir šalate, bažulj šalate, kruha, štrudla od sira, i raznih drugih vrsta kolača. Vinari su se normalno potrudili osigurati dovoljne količine mladog i starog vina, Jamničku vodu morali smo ipak kupiti.

Nakon ozbiljnih priprema naš BIŠKUP i KUM konačno su počeli raditi ono zbog čega smo se sastali.

Krštenje

Na stolu su prisutni i krštenici, a među njih se ugurala i jedna Jamnička voda. Posebno se iskazao KUM, koji je maksimalno koncentrirano dijelio štrofe i time omogućio da se ceremonija uspješno privede kraju.